קידום אתר על ידי קישורים נכנסים

עד לפני כמה שנים, קידום אתר על ידי קישורים נכנסים היה פשוט. היה אפשר להכניס קישור כמעט מכל מקום ברחבי הרשת וגוגל היה מחשיב כל קישור כזה. היום המצב שונה לגמרי, היום מנוע החיפוש של גוגל בוחן כל קישור עד כמה הוא חזק, מה המקור שלו והאם הוא קישור "כשר" או שלא. אם פעם היה אפשר לקנות כמות קישורים מכל מיני מוכרים מפוקפקים מה שלא היה מזיק לאתר, היום כבר אי אפשר לעשות כך ומי שיעשה כך לא רק שלא יועיל לאתר שלו אלא אף ייפגע בו עד כדי הסרה של האתר מתוצאות החיפוש של גוגל. קידום אורגני הוא מילת המפתח ואורגני כידוע זה טבעי. אז איך אפשר להביא קישורים נכנסים טבעיים לאתר? הנה כמה דרכים שכדאי להכיר וגם ליישם.

שיטות לקידום אתרים

  • פורומים – על היעילות של קישורים נכנסים מפורומים לקידום האתר אפשר להתווכח. פעם הם היו יעילים בוודאות והיו בעלי אתרים שהיו "יושבים" בלי סוף על פורומים שונים, והיום המצב שונה קצת אך עדיין, אם הפורום רלוונטי לאתר המקודם זה יכול להועיל במידה מסוימת.
  • בלוגים חינמיים – יש לא מעט בלוגים חינמיים ברחבי הרשת שאפשר לפתוח. הידוע יותר הוא הבלוג החינמי של גוגל אך בנוסף אליו יש בלוגים בתפוז, נענע, סלונה, דה מרקר ואחרים. כל מה שנדרש בכדי לפתוח בלוג באחד האתרים הללו הוא כמה שניות, ורצוי לא לכתוב תוכן ספאמי גם בגלל שהאתר עצמו עלול להסיר אותו וגם בגלל שזה עלול להזיק לאתר המקודם.
  • הרשתות החברתיות – הקישורים מהרשתות החברתיות הם אומנם קישורי nofollow אך הם אפקטיביים כחלק מתמהיל הקישורים המגוון. יש את פייסבוק ויש את טוויטר ואחרים וכדאי לא להתעלם גם מהאופציה הזו.
  • מאמר אורח – קידום אתר באמצעות מאמר אורח והוצאת קישור ממנו גם הוא דרך לייצר קישורים. יש לא מעט בעלי אתרים שישמחו לאפשר לכם לכתוב אצלם מאמר לאתר ובתמורה אתם תקבלו קישור. חשוב כמובן שהמאמר יהיה מוטמע באתר שרלוונטי לאתר המקודם בכדי שהוא יהיה אפקטיבי במיוחד.
  • אתרי מאמרים – עוד שיטה של קידום אורגני באמצעות קישורים נכנסים. יש לא מעט אתרי מאמרים שזו כל תכליתם, כתיבת מאמר בהם והוצאת קישור ממנו. לאתרים הללו צריך להירשם ותוך דקות מתקבל אישור ואפשר להתחיל ולעבוד.

הסוד – גיוון בתמהיל הקישורים

יש עוד אופציות שונות לקישורים נכנסים כמו אינדקסים, קישורים מהפוטר של אתרים שונים וממקומות אחרים ברשת. הסוד בבניית קישורים איכותית היא תמהיל מגוון של קישורים, מה שאומר מאתרים שונים, מאחסונים שונים ומביטויים שונים. חשוב להקפיד גם על קישורים פנימיים באתר וחשוב שלא יהיה סתם קישורים באתר אלא כאלו שנוצרו לאחר חשיבה על מיקומם והיעד אליו הם מובילים. קידום אתר באמצעות קישורים יכול להיות יעיל ביורת אם עושים אותו נכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.